Najpopularniejsi producenci wózków widłowych

17 września, 2021
części do wózków Hyster
425
Views

Wózki widłowe spotkamy najczęściej w magazynach, halach przemysłowych i innych miejscach, gdzie wykonuje się wszelkie prace magazynowe. Skoro więc tak wiele przedsiębiorstw decyduje się na ich zakup, to nie dziwi też fakt, że każdy chce wiedzieć, jaki wózek widłowy będzie najlepszy. Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi, ale wybór być może ułatwi nam poznanie producentów takiego sprzętu, których przedstawiamy poniżej.

Producenci z Chin w natarciu

Patrząc na ostatnie lata, widać wyraźnie, że nastąpiła mocna ekspansja producentów z Chin. Chociaż w przeszłości jakość sprzętów pochodzących z tego kraju budziła liczne wątpliwości, to dziś taka sytuacja należy już raczej do przeszłości. Renomowane chińskie firmy doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że dotarcie do europejskiego rynku jest możliwe wyłącznie poprzez oferowanie wysokojakościowych produktów. W segmencie wózków widłowych warto przyjrzeć się szczególnie trzem firmom, czyli EP, Toyocie oraz Hysterowi. Gdy popatrzymy bliżej, to zauważymy na przykład, że EP jest dość młodą marką na tle innych, gdyż istnieje dopiero od 1993 roku. Ta założona przez Johna He w Hanqzhou firma od początku postawiła sobie za cel wyprodukowanie niezawodnych wózków widłowych i części do nich. Czy jednak jest to jedyny wybór? Absolutnie nie, gdyż swoją mocną odpowiedź na jej ofertę mają Hyster i Toyota.

Hyster

Hyster to jeden z najbardziej znanych producentów wózków widłowych. Jego dobra reputacja jest oczywiście wynikiem wysokojakościowych sprzętów, które marka oferuje. Jak na światowego lidera w tym segmencie przystało Hyster oferuje pełen asortyment urządzeń magazynowych, przemysłowych i oczywiście wózków widłowych. Dużą zaletą jest też jednoczesna możliwość szybkiego zaopatrywania się w części zamienne, dzięki czemu używając produktów tej marki, możemy być pewni ich praktyczności. Warto podkreślić również doskonałą jakość i dostępność serwisową na terenie całej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryce.

Toyota

Być może wiele osób niewtajemniczonych w tematykę wózków widłowych będzie zaskoczonych faktem, że ten uznany producent motoryzacyjny ma tak wysoką pozycję również w segmencie wózków widłowych. Tymczasem nie jest to nic aż tak dziwnego, gdyż tak uznana marka jak Toyota dysponuje przecież rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi wytwarzać jej najróżniejszego rodzaju sprzęty. Produkcją wózków widłowych Toyota zajmuje się bratnia spółka koncernu pod nazwą BT Industries. Na początku główną osią jej działalności była sprzedaż sprzętu magazynowego, lecz już niedługo potem firma opracowała swój pierwszy wózek widłowy , stając się tym samym pionierem w swojej dziedzinie. Od samego początku synonimem marki miała być wysoka jakość i tak też pozostało do dzisiaj. Także i tutaj wzorem najlepszych znajdziemy rozbudowaną ofertę spełniającą wymagania każdego klienta. Są tu więc zarówno małe paleciaki, jak i sprzęty elektryczne i spalinowe. Wybór jest tu zatem naprawdę pokaźny.

 

Article Categories:
Biznes i finanse

Comments are closed.