Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją wygładzić?

17 września, 2021
nici liftingujace
567
Views

Lwia zmarszczka to umiejscowiona między brwiami bruzda (lub kilka mniejszych), która sprawia, że wyraz twarzy bardzo często staje się groźny czy surowy. Jej pojawienie można zaobserwować już powyżej 30 roku życia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Obecnie, coraz więcej osób, celem jej pozbycia, decyduje się na rozwiązania, które ma do zaoferowania medycyna estetyczna. Z tego artykułu dowiesz się, jakie czynniki mają wpływ na jej powstanie oraz jak skutecznie wygładzić lwią zmarszczkę!

Co sprzyja powstawaniu lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka należy do zmarszczek mimicznych, co oznacza, że powstaje na skutek częstych oraz powtarzalnych ruchów określonych mięśni twarzy. Po 25 roku życia spada napięcie oraz elastyczność skóry, co związane jest przede wszystkim ze zmniejszeniem produkcji kolagenu. Powoduje to, że na naszej twarzy i ciele zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki, których widoczność wraz z wiekiem się zwiększa. Tak też jest w tym przypadku. Poza rozpoczęciem procesu starzenia skóry, powstawaniu lwiej zmarszczki sprzyjają także:

 • promienie słoneczne –  słońce przyczynia się do powstawania zmarszczek, dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrami na twarz przez cały rok;
 • tryb życia – przewlekły stres powodujący napięcie mięśni twarzy; palenie papierosów, które obniża poziom natlenienia tkanek i przyspiesza proces starzenia się organizmu;
 • niewłaściwa pielęgnacja;
 • geny.

Lwia zmarszczka – jak skutecznie ją wygładzić?

Medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań mających na celu radykalne i efektywne usuwanie zmarszczek. Wśród zabiegów polecanych na wygładzenie lwiej zmarszczki są:

 • botoks – to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji, której zadaniem jest osłabienie skurczów konkretnych mięśni, co ma za doprowadzić do ich zrelaksowania oraz wygładzenia.
 • kwas hialuronowy – to substancja wykorzystywana do wypełniania lwiej zmarszczki. Po wstrzyknięciu w bruzdę znajdującą się między brwiami, następuje natychmiastowe jej spłycenie. Zabieg ten może być stosowany osobno lub jako część tego z wykorzystaniem botoksu. Ogromną zaletą zastosowania kwasu hialuronowego jest fakt, iż pobudza on skórę do produkcji kolagenu, co pozwala na poprawę jej kondycji na dłuższy czas.
 • laser frakcyjny – to rozwiązanie daje efekty widoczne nawet przez kilka lat. Polega ono na spowodowaniu mikrouszkodzeń, które mają doprowadzić do uruchomienia procesów regeneracyjnych skóry i namnożenia komórek, które sprawią, że dojdzie do naturalnego wypełnienia lwiej zmarszczki.
 • nici liftingujące – zabieg z użyciem nici polega na wstrzyknięciu ich pod skórę. Ich zadaniem jest podniesienie skóry i jej wygładzenie. Do rozpuszczenia nici dochodzi po około 8 miesiącach, natomiast efektami cieszyć się można przez około 2 lata.

Jak zapobiegać powstawaniu lwiej zmarszczki?

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli obserwujesz u siebie tendencję do napinania mięśni pomiędzy brwiami lub zauważasz początki lwiej zmarszczki, to warto zastosować kilka metod, które opóźnią jej powstanie. Należą do nich:

 • stosowanie filtrów przeciwsłonecznych na twarz przez cały rok oraz noszenie okularów przeciwsłonecznych;
 • unikanie palenia papierosów oraz przebywania w zadymionych pomieszczeniach;
 • utrzymywanie odpowiedniego stanu nawodnienia całego organizmu (picie dużych ilości wody oraz stosowanie kremów nawilżających);
 • stosowanie zbilansowanej diety bogatej w antyoksydanty.

Najskuteczniejszą metodą na wygładzenie lwiej zmarszczki są zabiegi medycyny estetycznej takie jak: botoks, kwas hialuronowy, nici liftingujące czy laser. Pozwolą one na jej zredukowanie oraz oszczędzą złości i frustracji wywołanych nieskuteczną walką o jej wygładzenie.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.