Wyspa kuchenna w mieszkaniu – aspekty praktyczne

15 września, 2021
blaty marmurowe
400
Views

Wyspy kuchenne są częstym rozwiązaniem stosowanym przez architektów wnętrz. Dzięki nim pomieszczenie wygląda bardzo nowocześnie, a przy tym są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.  Chcesz, aby wyspa kuchenna pojawiła się w Twojej kuchni? Sprawdź jak ją umieścić i na co jeszcze zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się na taką opcję.

Czy wyspa kuchenna sprawdzi się wyłącznie w dużej kuchni?

Marzysz o tym, aby wyspa kuchenna stanęła również w Twojej kuchni, ale boisz się, że niewielka przestrzeń pokrzyżuje te plany? Faktycznie, pojawia się ona zazwyczaj w większych pomieszczeniach, gdzie nie ogranicza swobodnego przemieszczania się. Czy to oznacza, że jeśli Twoja kuchnia jest niewielka, nie możesz pozwolić sobie na wyspę kuchenną? Niekoniecznie!

W przypadku małych pomieszczeń możesz postawić na wyspę, która spełni funkcję blatu roboczego. Co prawda nie będzie wyposażona w zmywarkę, czy kuchenkę, ale i tak zyskasz dodatkowe miejsce do przygotowywania i podawania posiłków. Nawet w niewielkiej wyspie możesz umieścić szafki, dzięki którym będziesz mógł przechowywać niezbędne sprzęty i akcesoria kuchenne.

Nie obawiaj się, że wyspa ustawiona w małej kuchni okaże się niepraktycznym rozwiązaniem. Może być wręcz odwrotnie – jeśli nie zabudujesz jej całkowicie, sprawi, że kuchnia będzie wydawać się bardziej przestrzenna.

A co, w przypadku, gdy rozmiar Twojej kuchni uniemożliwia umieszczenie w niej nawet małej wyspy? Dobrym rozwiązaniem będzie tzw. półwysep kuchenny. Może on pełnić funkcję przedłużonego blatu lub typowego blatu barowego służącego do serwowania posiłków i napojów. Jeśli umieścisz w nim półki i szafki zyskasz również dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Kamień naturalny, który sprawi, że wyspa będzie wyglądać elegancko i zachwycająco

Jeśli wykonałeś już niezbędne pomiary i wiesz, jakich rozmiarów powinna być Twoja wyspa kuchenna, czas pomyśleć nad innymi kwestiami. Z pewnością chcesz, aby była ona nie tylko miejscem funkcjonalnym, ale i takim, który zachwyci wszystkich swoim wyglądem. W takim razie warto postawić na kamień naturalny!

Może być to marmur, który doskonale wpisuje się w nowoczesną aranżację wnętrz, charakterystyczną dla kuchni z wyspą. Blaty marmurowe wyglądają niezwykle elegancko. Możesz jednak obawiać się o to, czy będą dobrym pomysłem w miejscu, gdzie często używa się noży i które jest narażone na różne zabrudzenia.

Faktem jest, że marmur to kamień ulegający przebarwieniom. Dlatego przez plamy z czerwonego wina lub kawy może szybko stracić swój zjawiskowy wygląd. Istnieje jednak sposób na to, aby blaty marmurowe były odporne na przebarwienia. Jest nim impregnacja. Mimo wszystko musisz pamiętać o tym, aby usunąć plamy jak najszybciej.

Czy w takim razie marmur to dobre rozwiązanie w kuchni? Tak, jeśli zadbasz o jego właściwą pielęgnację. Odwdzięczy Ci się za to nietuzinkowym i niezwykle eleganckim wyglądem.

Article Categories:
Dom i ogród

Comments are closed.