Czy wlewy dożylne są skuteczne?

1 sierpnia, 2023
wlewy dozylne
356
Views

W ostatnim czasie kroplówki witaminowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Początkowo grupą najczęściej korzystającą z tego typu usług byli sportowcy, jednak poszerzająca się oferta wlewów dożylnych przyciąga również innych klientów. Powód jest prosty – rozwiązanie to pozwala na szybkie wsparcie organizmu w sytuacji jego osłabienia lub choroby.

Na czym polega wlew dożylny?

Zabieg ten inaczej nazywany jest infuzją dożylną lub, znacznie częściej, kroplówką witaminową. Aby móc funkcjonować w prawidłowy sposób, każdy organizm potrzebuje odpowiedniej dawki poszczególnych substancji odżywczych. Podanie ich dożylnie, przy użyciu cewnika, zapewnia szybkie i bezpośrednie przedostanie się do krwioobiegu. Wkłucie obwodowe wykonywane jest w okolicy przedramienia, zgięcia łokciowego lub dłoni.

Wlew dożylny może zawierać:

  • Aminokwasy
  • Elektrolity
  • Witaminy
  • Mikroelementy

Przed wykonaniem wlewu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, obejmujący kryteria takie jak wiek, przyjmowane leki czy też tryb życia i rodzaj wykonywanej pracy. Ponadto, sprawdzany jest poziom cukru w organizmie oraz ciśnienie tętnicze pacjenta. Dopiero po zebraniu niezbędnych informacji możliwy jest dobór odpowiedniej, szytej na miarę kroplówki. Zazwyczaj zabieg tego typu trwa od 45 do 90 minut. W tym czasie pacjent znajduje się w wygodnym fotelu, pod opieką pielęgniarki, która stale monitoruje jego samopoczucie. Po skończeniu kroplówki pacjent bez problemu może wrócić do codziennych obowiązków. W ciągu następnych 24 godzin nie powinien spożywać alkoholu ani innych używek.

Dlaczego wlew dożylny?

Powszechnym problemem w stosowaniu suplementów doustnych jest ich niska przyswajalność. Przyczyna jest bardzo prosta – długa podróż przez układ trawienny. Wlew dożylny często zapewnia niemal natychmiastowe uzupełnienie substancji odżywczych i przywrócenie homeostazy organizmu. Wszystko zależy od stanu organizmu przed zabiegiem, jednak pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym skorzystaniu z tego typu usług. Ponadto, regularne stosowanie kroplówek witaminowych obniża występowanie podobnych niedoborów w przyszłości. Na rynku dostępne są wlewy dożylne o szerokim spektrum działania, od kroplówek nawadniających, po kroplówki minerałowe. Odpowiednio zbilansowana ilość poszczególnych składników pozwala na skuteczny dobór wlewu.

Wlew dożylny to obecnie najnowocześniejsza, w 100% przyswajalna forma suplementacji. Jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy żyjąc w ciągłym biegu, chcą w szybki i kompleksowy sposób zadbać o zdrowie. Ta relaksująca chwila siebie spowalnia procesy starzeniowe, wzmacnia odporność, znacząco poprawia samopoczucie oraz dodaje mnóstwo sił witalnych.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.