Chirurgia plastyczna – jak wybrać specjalistę?

29 czerwca, 2022
chirurgia plastyczna
380
Views

Operacja plastyczna jest skomplikowanym zabiegiem, od którego często zależy życie pacjenta. Z tego powodu, jej przeprowadzeniem powinien zająć się doświadczony lekarz. W jaki sposób można znaleźć specjalistę godnego zaufania? Dowiesz się o tym, wczytując się w treść niniejszego poradnika.

Jak znaleźć specjalistę od chirurgii plastycznej?

Wybór kliniki i specjalisty, który zajmie się operacją jest bardzo istotny w całym procesie. Aby dobrze podjąć decyzję, warto rozpocząć poszukiwania od lekarzy, którzy specjalizują się w konkretnego rodzaju zabiegach. Czasem bywa tak, że dany ekspert zajmuje się kilkoma rodzajami operacji. Jeśli pacjentowi zależy na dobrym efekcie, warto wybrać usługi profesjonalisty w konkretnej dziedzinie. Nie każdy lekarz od plastyki nosa poradzi sobie z korekcją brzucha czy z liftingiem twarzy.

Jeszcze przed konsultacją, warto więc zebrać więcej informacji o konkretnym lekarzu. W tym celu można skorzystać nie tylko ze strony internetowej danego specjalisty czy kliniki. Doskonałym źródłem wiedzy będą też opinie poprzednich pacjentów. Można je znaleźć w internecie, a także na grupach dyskusyjnych związanych z operacjami plastycznymi.

Warto też umówić się na kilka konsultacji przed ostatecznym wyborem. Pierwsze spotkanie wcale nie obliguje do skorzystania z oferty konkretnego eksperta. Podczas wizyty warto zadać lekarzowi wszelkie pytania dotyczące zabiegu. Szczera rozmowa pozwoli ustalić czy konkretny specjalista jest kompetentny w danej dziedzinie, a także czy wzbudza w pacjencie zaufanie.

Chirurg plastyczny – który będzie dobry?

Ważnym wyznacznikiem świadczącym o kompetencjach danego lekarza są jego kwalifikacje. Zanim skontaktuje się z danym specjalistą, warto sprawdzić jakie szkoły i kursy kończył. Dobrym wyznacznikiem profesjonalizmu jest fakt bycia członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W razie wątpliwości można też zapytać lekarza o posiadane przez niego zaświadczenia w trakcie spotkania wstępnego.

Należy też mieć na względzie, że bycie dobrym specjalistą wymaga wielu lat doświadczenia. Dostatecznych umiejętności nie da się uzyskać kończąc krótkiego kursu. Wybrany lekarz chirurgii plastycznej powinien więc móc pochwalić się efektami przeprowadzonych przez niego zabiegów.

Wybrany specjalista powinien też wzbudzać zaufanie w pacjencie. Dobra komunikacja jest podstawą udanej operacji, a także poczucia komfortu w trakcie wykonywania zabiegu. Brak zaufania może okazać się przyczyną napięcia i niepokoju. Te elementy z kolei nie pomagają w przypadku tak skomplikowanej operacji.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.