Co zrobić, gdy pies je za szybko?

22 grudnia, 2021
spowalniacz jedzenia
818
Views

Gdy mamy w domu swojego ukochanego czworonoga, to warto sprawdzić, w jakim tempie zjada on swoje posiłki. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniąt. Jeśli podczas posiłku zaobserwujemy że nasz pupil dosłownie łyka jedzenie, a miska opróżnia się w mgnieniu oka – trzeba działać. Co zatem zrobić, jeśli nasz pies je zbyt szybko i z czym się to może wiązać?

Pies je zbyt szybko? Jest rozwiązanie! 

Musimy pomóc swojemu pupilowi w tym, by nie zjadał on szybko pokarmów, gdyż może to mu zwyczajnie zaszkodzić. Młode psy potrafią bardzo szybko zjadać swoją karmę, gdyż jeszcze nie są nauczone, tego, że nikt im nie zabierze jedzenia. Warto jest więc od małego uczyć psa wolniejszego jedzenia. Można do tego użyć na spowalniacza jedzenia dla psa. Dzięki takiej misce pies będzie niejako zmuszony do tego, by zjadać wolniej. Będzie musiał wylizywać pokarm spomiędzy elastycznych przeszkód, które są stworzone specjalnie po to, aby to zadanie nie było takie proste. Taka miska jest w 100% bezpieczna dla Twojego pupila. Może on swobodnie z niej skorzystać nawet od najwcześniejszych miesięcy swojego życia. Nie będzie wówczas połykał dużych części jedzenia, co mogłoby się skończyć zadławieniem, czy skrętem żołądka – a już na pewno nieprzyjemnym zapowietrzeniem. Miska spowalniająca pozwoli również na oszczędność Twoich pieniędzy, gdyż zaoszczędzimy na wizytach u weterynarza, które może powodować szybkie jedzenie. Pies jest także bardziej odstresowany i nie musi się martwić, że jego miska zostanie mu zabrana. Spowalniacz jest odporny na rozciąganie oraz rozgryzanie dzięki będzie służył nam długo. Warto też dodać, że takie spowalniacze są również ekologiczne, przez co dodatkowo dbamy o środowisko.

 

Gdzie można dostać taki spowalniacz?

Spowalniacze jedzenia są dostępne w każdym dobrze wyposażonym sklepie internetowym z ekologicznymi artykułami dla zwierząt. Warto jest zaufać takim sklepom, które dbają o to, by ich produkty były wykonane z materiałów najwyższej jakości dzięki, czemu są bezpieczne dla naszych pupili. Dobrze jest też, gdy są one dopasowane wielkością do miski, gdyż niejednokrotnie taki spowalniacz może zwyczajnie zostać włożony do miseczki – aby pies nie musiał się przyzwyczajać na nowo do kolejnego naczynia. Należy też wspomnieć, że cena za takiego spowalniacza do jedzenia jest bardzo niska w stosunku do jakości wykonania.

Kiedy zależy nam na szczęściu i zdrowiu naszego szczeniaka, nie możemy oszczędzać na produktach, które nie tylko ułatwią im jedzenie, ale także zadbają o jego zdrowie. Dobrze jest wprowadzić taki spowalniacz dla szczeniaka, gdyż wtedy najczęściej piesek uczy się dopiero prawidłowego spożywania karmy. Wówczas taki spowalniacz od razu nakieruje go na właściwie tory. Będzie mógł spokojnie i bezpiecznie jeść, a właściciel będzie także spokojny, że nic złego nie stanie  się jego pupilowi. Spowalniacze nadają się także dla starszych psów.

Article Categories:
Dom i ogród · Lifestyle · Zdrowie i uroda

Comments are closed.