Cięcie laserowe blachy z funkcją sortowania detali

1 października, 2021
wycinarka laserowa
474
Views

Technologia obróbki metali przy pomocy wycinania laserowego to najszybsza i najbardziej precyzyjna technika, wykorzystywana w przemyśle. Od początku lat 70 do teraz stosowane metody i patenty ewoluowały, stawały się coraz bardziej powszechne i wydajne. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskały urządzenia pozwalające na wykrawanie i sortowanie detali w pełni zautomatyzowanym procesie.

Metoda cięcia laserowego z funkcją sortowania detali

Przy obecnym poziomie rozwoju przemysłu, automatyzacja procesów produkcyjnych jest podstawą każdego zakładu. Dzięki niej producenci znacznie zwiększają wydajność i bezpieczeństwo pracy. W przypadku laserowego cięcia metali, jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów jest funkcja automatycznego sortowania i załadunku detali, przy wykorzystaniu urządzeń z inteligentnymi i wielofunkcyjnymi głowicami.

W przypadku funkcji wykrawania oraz sortowania detali, nie chodzi o jedno urządzenie, ale o całą linię produkcyjną. Najważniejszym jej elementem jest wycinarka laserowa. Na szczególną uwagę zasługuje technologia laserowa Mitsubishi zintegrowana z systemem sortowania ASTES4. Jej zastosowanie w przedsiębiorstwie stanowi gwarancję zwiększenia szybkości operacji. Rozwiązania z serii ASTES4 umożliwiają pełną automatyzację procesu cięcia laserowego blachy wraz z funkcją sortowania detali. To prawdziwy skok milowy, jeśli chodzi o optymalizację obróbki laserowej ­ unikatowa technologia pozwala na automatyczne pobieranie materiału i sortowanie wyciętych elementów. Znacznie przyśpiesza to cykl produkcyjny, a przy tym nie wymaga dużego zaplecza logistycznego lub ingerencji operatora sprzętu.

Jakie urządzenia do obróbki wybrać?

Dla pełnego zautomatyzowania procesu cięcia i sortowania elementów, należy wybrać odpowiednie urządzenie do obróbki. W nowoczesnych systemach ASTES4 zastosowanie znalazły wycinarki laserowe. To sprzęt wysokiej klasy, nowy standard w technologii światłowodowej. Dzięki nim proces wycinania laserowego jest precyzyjnie monitorowany za pomocą układu sensorów dźwiękowych i optycznych. Zapewnia to maksymalną wydajność, a jednocześnie nie wymaga skomplikowanej obsługi i dużego zaplecza logistycznego.

Szczególnie polecane na rynku urządzenia do cięcia blachy to wycinarka laserowa Mitsubishi Seria GX-F fiber. Maszyny z tej serii są kompatybilne z zestawami sortującymi ASTES4, które umożliwiają pełną automatyzację procesu. Wycinarki Mitsubishi posiadają ultraszybkie sterowniki D-Cubes, które zarządzają innowacyjnym źródłem wiązki laserowej. Dzięki wbudowanym algorytmom sztucznej inteligencji urządzenie jest w stanie korygować parametry cięcia i uruchamiać układ automatycznej wymiany dysz w każdej chwili, bez udziału operatora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

Urządzenia Mitsubishi GX-F produkowane są z zachowaniem najbardziej rygorystycznych norm i zawsze spełniają oczekiwania klientów. Warto jednak wybrać taką wycinarkę, której wielkość oraz możliwości będą optymalnie pasowały do zamówień realizowanych przez zakład. Warto zwrócić szczególna uwagę na parametry, takie jak:

  • maksymalny obszar roboczy,
  • maksymalna waga obrabianego arkusza blachy,
  • wymiary zewnętrzne maszyny,
  • zakres pracy osi X, Y, Z oraz ich symultaniczne prędkości,
  • dokładność i powtarzalność pozycjonowania,
  • rodzaj głowicy tnącej.

Dzięki wykorzystaniu wycinarek laserowych Mitsubishi, w połączeniu z automatycznym systemem sortującym detale (ASTES4), proces cięcia staje się szybszy, wydajniejszy i generuje mniejsze koszty, pozwalając przedsiębiorstwu wypracować przewagę konkurencyjną.

Article Categories:
Technologie

Comments are closed.