Prezerwatywy prążkowane – czy są bezpieczne?

22 listopada, 2021
prezerwatywy durex
172
Views

Producenci prezerwatyw prześcigają się w nowych rozwiązaniach i produktach, które z jednej strony mają zapewnić większe bezpieczeństwo, a z drugiej strony mają wzmocnić doznania podczas zbliżenia. Na rynku prezerwatyw dostępne są między innymi modele prążkowane, które w ostatnich latach stale zyskują na popularności. W tym artykule sprawdzimy, czym się one charakteryzują, czego można spodziewać się w trakcie ich użycia oraz przede wszystkim, czy są w pełni bezpieczne? Sprawdźcie.

Prezerwatywy prążkowane – czym są?

Prezerwatywy prążkowane do ciekawa alternatywa dla tradycyjnych i jednolitych modeli. Jak sama nazwa wskazuje, produkty te charakteryzują się prążkami, które powstały na powierzchni prezerwatywy. Taka budowa produktu ma zapewnić jeszcze większe doznania w trakcie zbliżenia. Oczywiście wzrost doznań dotyczy obu osób, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tych prezerwatyw. Skala sprzedaży tego rodzaju prezerwatyw sprawia, że na ich produkcje zdecydowała się większość znanych producentów.

Czy prezerwatywy prążkowane są bezpieczne?

Mimo innej budowy prezerwatywy prążkowane muszą spełniać te same rygorystyczne normy co inne modele. To sprawia, że gwarantują bardzo wysoką skuteczność i są bezpieczne w użytkowaniu dla obu partnerów zbliżenia. Ich celem jest zabezpieczenie partnerów przed niechcianą ciążą lub chorobami. Skuteczność prezerwatyw prążkowanych jako środka antykoncepcji musi mieścić się w przedziale 85-98%, ponieważ takie są normy. Kluczem w zachowaniu większego bezpieczeństwa w trakcie stosunku jest odpowiednie dobranie rozmiaru kondoma do rozmiaru członka. Wybrany model powinien jak dokładnie przylegać do jego powierzchni, dzięki czemu zminimalizuje się ryzyko zsunięcia prezerwatywy w trakcie stosunku.

Jakie modele prezerwatyw prążkowanych są dostępne na rynku?

Większość producentów prezerwatyw zdecydowała się na przygotowanie dedykowanych modeli z prążkami. Modele te spotkały się z tak pozytywnym przyjęciem na rynku, że prążki z czasem zostały połączone również z wypustkami. Prezerwatywy Durex z prążkami i wypustkami należą do jednych z najchętniej wybieranych przez klientów. W tym modelu rozmieszczono prążki i wypustki w ten sposób, aby dodatkowo wzmocnić różnorodność doznań u obu partnerów. Wypustki odpowiadają za stymulację obszarów w głębi pochwy, a ulokowane niżej prążki działają stymulująco na obszary ujścia pochwy. Elementy te mają również wpływ na erekcję i tempo wytrysku partnera, przez co zbliżenie może trwać dłużej.

Na rynku znajdziecie również prezerwatywy Egzo z prążkami oraz prezerwatywy Skyn z prążkami. Każdy z tych modeli ma nieco inną specyfiką oraz różną grubość lateksu. Ponadto dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania prezerwatyw do członka. Jeżeli o to zadbacie, to niezależnie od tego, czy wybierzecie prezerwatywy prążkowane, z wypustkami, czy też jednolite modele, to będą one bardziej bezpieczne. Oczywiście prezerwatywy nigdy nie zapewnią 100% bezpieczeństwa, dlatego warto o tym pamiętać przy każdym zbliżeniu.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.