Nieudany makijaż permanentny – co możesz z tym zrobić?

18 sierpnia, 2021
usuwanie makijażu permanentnego
747
Views

Nie jesteś zadowolona z makijażu permanentnego? Przebarwił się, zmienił kształt lub po prostu jest zbyt intensywny? Postarza cię lub sprawia, że przez niego twarz zyskuje surowy wygląd? Bez obaw! Mamy na to sposób!

Dobrze wykonany makijaż permanentny wydobywa i podkreśla spojrzenie, poprawia kontur ust, a także pozwala zaoszczędzić sporo czasu na codziennym robieniu make-upu. Jednak nieudany może skutecznie oszpecić, postarzyć czy sprawić, że twarz będzie wyglądała na surową lub smutną. Na szczęście, nowoczesna medycyna estetyczna ma sposób na to, jak skutecznie pozbyć się nieudanego makijażu..

Usuwanie makijażu permanentnego – co warto wiedzieć?

Pozbywanie się makijażu nie zawsze jest szybkie, proste i przyjemne, dlatego warto to zadanie powierzyć specjaliście, który dobierze odpowiednią kurację i przeprowadzi bezpieczny zabieg. Bardzo ważna jest ocena stanu skóry, głębokość pigmentu oraz jego intensywność i rodzaj, a także technika wykonania. Wiedza i doświadczenie lekarza pozwoli dobrać optymalne urządzenie, moc oraz liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów. Dlatego zanim zdecydujesz się na usuwanie makijażu sprawdź, czy dana klinika lub gabinet cieszy się renomą i zaufaniem pacjentów. W końcu od zabiegu zależy nie tylko twój wygląd, ale i samopoczucie oraz pewność siebie.

Usuwanie makijażu permanentnego – na czym polega zabieg i czego się spodziewać?

Najskuteczniejszą technologią wykorzystywaną do usuwania makijażu permanentnego jest laser. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy, która emituje skoncentrowaną wiązkę światła o dużej mocy. Ta wnika w głąb skóry, powodując rozpad zawartego w niej barwnika. Co ważne, laser trafia jedynie w pigment i nie uszkadza tkanek otaczających. Dla komfortu pacjenta nierzadko stosuje się środki znieczulające, które podawane są przed zabiegiem.

Warto wiedzieć, że skóra w miejscu usuwania makijażu przyjmuje biały kolor, a następnie staje się zaczerwieniona. Może również wystąpić delikatny obrzęk. Istotne jest, aby przez 24h nie moczyć miejsca zabiegowego, a przez pierwsze 2-3 dni nie stosować żadnych kosmetyków. Nie wolno również wystawiać się na działanie promieni słonecznych czy korzystać z solarium. Ponadto należy dbać o czystość miejsca zabiegowego, żeby nie doszło do zakażenia. Po 6-8 tygodniach wykonuje się kolejną sesje redukcji makijażu.

Usuwanie makijażu permanentnego – czym najlepiej wykonać zabieg?

Do usuwania makijażu i trudnych tatuaży najczęściej stosuje się Revlite Q-Switch. Ten laser charakteryzuje się nie tylko dużą skutecznością, ale i wysokim bezpieczeństwem. Urządzenie wykorzystuje ultrakrótkie (nanosekundowe) impulsy światła o dużej mocy, które wnikają w głąb skóry. Tam pochłaniane są przez barwik, który w wyniku podgrzania ulega rozpadowi na drobne cząsteczki. Te natomiast są pochłaniane przez makrofagi (komórki odpornościowe) i eliminowane z organizmu. Laser wywołuje stan zapalny uaktywniający mikrofagi, dzięki czemu makijaż ulega stopniowemu rozjaśnieniu.

Za sprawą nanosekundowych fal świetlnych nie dochodzi do przegrzania skóry, co zapewnia wysoki komfort terapii. Ponadto, w ten sposób miejsce zabiegowe jest dodatkowo chłodzone.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.