Najczęstsze dolegliwości układu ruchu u kierowców

14 października, 2021
fizjoterapia ursynow
364
Views

Kierowcy są narażeni na wiele chorób zawodowych. Najczęściej dotyczą one układu ruchu. Wielogodzinne prowadzenie pojazdu, siedzący tryb życia, przemęczenie to czynniki generujące wiele problemów zdrowotnych. Poniżej omówimy najbardziej dotkliwe dolegliwości, z którymi musi liczyć się każdy kierowca.

Problemy z kręgosłupem

Prawie każdy kierowca narzeka na ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Wynika on z pozycji, jaką przyjmuje w trakcie jazdy. Równie często kierujący pojazdem skarżą się na dyskomfort w części szyjnej.

Wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu kręgosłupa, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Kierowca powinien zapisać się na masaż leczniczy kręgosłupa w Warszawie, który pomaga wyeliminować ból pleców, ma działanie antyoksydacyjne, korzystnie wpływa na kondycję ciała. Po masażu kierowca poczuje się odprężony, zrelaksowany, będzie w świetnym nastroju. Prawidłowo wykonany masaż ponadto eliminuje napięcie mięśniowe, poprawia elastyczność mięśni, przyspiesza przemianę materii, a także wpływa pozytywnie na jakość snu. Szczególnie ten ostatni czynnik jest bardzo ważny w pracy kierowcy, który musi być wypoczęty i skoncentrowany każdego dnia.

Dolegliwości kręgosłupa nie należy lekceważyć, ponieważ mogą zakończyć Twoją karierę zawodową. Podczas pracy wymagana jest pełna sprawność, a uszkodzenie kręgosłupa czy odczuwane dolegliwości bólowe to uniemożliwiają. Warto zadbać o swoje zdrowie, a profesjonalna terapia kręgosłupa w Warszawie, na pewno w tym pomoże. Uchroni Cię przed operacją usuwającą zwyrodnienia.

Problemy z nogami

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji i brak naturalnego ruchu mogą spowodować, że kierowca zacznie odczuwać dolegliwości bólowe w obrębie nóg. Najczęściej pojawiają się uczucia ciężkości i napięcia. Z czasem kierowcy zaczynają narzekać na mrowienie i drętwienie, które mogą dekoncentrować i przeszkadzać w trakcie wielogodzinnej jazdy. Żaden zawodowy kierowca nie może pozwolić sobie na częste przystanki w celu „rozprostowania nóg”.

To, że w Twoim organizmie dzieje się coś złego na pewno zasygnalizują opuchnięte stopy, kostki i łydki. Większość kierowców lekceważy te objawy, bardzo niesłusznie. Mogą one świadczyć o problemach z układem krążenia, a w szczególności o niewydolności żył kończyn dolnych. Jeżeli odpowiednio wcześnie nie podejmie się leczenia, stan zapalny przerodzi się w żylaki. Konsekwencje bagatelizowania opuchniętych nóg są bardzo poważne, dlatego warto zadbać o swoje zdrowie.

Aby utrzymać właściwą kondycję swojego układu ruchu, kierowca powinien zadbać o przynajmniej drobne aktywności fizyczne np. pływanie, spacery, jazdę na rowerze. Zmiana diety na zdrowszą także będzie pomocna. Warto także pomyśleć o zapisaniu się na masaż całego ciała, w celu rozluźnienia mięśni, usunięcia napięcia i stresu z całego organizmu.

Im więcej zrobisz dla swojego układu ruchu, tym kontynuowanie pracy zawodowej przez lata będzie jak najbardziej możliwe.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.