Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawki dla 3-latka?

18 maja, 2023
sklep dla dzieci zakopane
294
Views

Odpowiednio dostosowane zabawki mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w wielu sferach. Warto zainwestować w nowe zabawki wspierające rozwój dziecka także w czasie urlopu. Trzyletnie dzieci często mają już ściśle określone zainteresowania, dzięki temu wybór zabawki jest znacznie ułatwiony. Sklep z zabawkami w Zakopanem na Krupówkach charakteryzuje bogata oferta zabawek i akcesoriów edukacyjnych dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla 3-letniego chłopca?

Poszukując zabawki dla małego chłopca warto zwrócić uwagę na samochody zdalnie sterowane, duże samochody wyposażone w ciekawe akcesoria, proste gry i puzzle a także pluszowe maskotki oraz pluszaki interaktywne, przedstawiające wizerunki ulubionych bajkowych postaci. Uniwersalnym i zawsze sprawdzonym wyborem są również kredki, pisaki oraz wszelkiego rodzaju kolorowanki. Popularne w ostatnim czasie kolorowanki wodne zaskarbiły sobie sympatię wielu maluchów oraz ich rodziców. Niewątpliwą zaletą jest prostota użytkowania, gdyż plastikowy pędzelek wystarczy napełnić wodą, a sama kolorowanka daje możliwość nieskończonej zabawy, gdyż stronnice po całkowitym wyschnięciu są gotowe do ponownego malowania.

Warty uwagi jest również drewniany warsztat dla chłopców, który zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki rozwijając przy tym koordynację i twórcze myślenie.

Zabawki dla 3 letniej dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Sklep z zabawkami w Zakopanem na Krupówkach ma w swoim asortymencie wiele zabawek zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Drewniana kuchnia z różnorodnym wyposażeniem oraz dźwiękami imitującymi pracę w prawdziwej kuchni to marzenie każdej dziewczynki. Ponadto liczne pokrętła i małe elementy wspaniale kształtują motorykę małą. Klasykiem są również lalki, którymi dziecko może się opiekować. Aby zapewnić bardziej urozmaiconą zabawę warto także zwrócić uwagę na kołyski, wózki, łóżeczka oraz inne akcesoria.

Chcąc rozwinąć sprawność manualną dziecka dobrym wyborem może okazać się zestaw ciastoliny wraz z akcesoriami, które umożliwiają stworzenie dowolnych prac i nieustanne ich modyfikowanie.

Ogromne znaczenie ma rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane zabawki. W wielu przypadkach najbardziej polecanym tworzywem jest naturalne drewno, które nie zawiera sztucznych i szkodliwych substancji oraz jest wytrzymałe i odporne na szkodliwe czynniki. W poszukiwaniu odpowiedniej zabawki bardzo pomocne może okazać się zapoznanie z aktualną ofertą promocyjną sklepu, gdzie znajdują się polecane propozycje.

Wybierając zabawkę dla 3 latka należy także upewnić się, iż nie zawiera ona zbyt małych elementów mogących stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia malca. Doskonale, gdy dana zabawka posiada odpowiednie atesty.

Article Categories:
Dziecko

Comments are closed.