Kontrola kodów kreskowych i innych symboli przy zastosowaniu czujników optycznych Di-soric

28 stycznia, 2022
327
Views

Automatyczna identyfikacja kodów kreskowych oraz innych symboli wykorzystywanych w zarządzaniu produkcją przydaje się do eliminacji kosztownych błędów. W kontroli kodów kreskowych sprawdzają się najbardziej zaawansowane czujniki optyczne. Czym powinny się charakteryzować i co tak naprawdę ułatwiają?

Przykłady zastosowania technologii odczytu kodów kreskowych i w czym pomaga?

Kontrola kodów kreskowych sprawdza się realnie w zarządzaniu łańcuchem dostaw i pozwala na lepszą segregację produktów przy prowadzeniu gospodarki magazynowej. Inspekcja odbywa się w czasie rzeczywistym, właściwie z wykluczeniem błędu ludzkiego. Monitorowanie symboli wykorzystywanych w przemyśle wpływa na efektywność planowania pracy. Czujniki optyczne mogą stanowić uzupełnienie technologii przetwarzania rozbudowanych danych.

Najciekawsze możliwości urządzeń do identyfikacji symboli stosowanych na produktach

Najlepsze czujniki di-soric zapisują wiele wyników w pamięci i potrafią dopasować się do wszystkich rodzajów kodów kreskowych oraz wybranych symboli stosowanych w danym zakładzie. Niektóre urządzenia można umieścić w trudniejszych warunkach ze względu na wytrzymałą obudowę. Sam odczyt odbywa się głównie przez ekran dotykowy i intuicyjny interfejs użytkownika. Najczęściej nie potrzeba podłączenia do zewnętrznego sprzętu, ale to oczywiście zależy od specyfiki kontroli. Im więcej protokołów obsługuje czujnik, tym lepiej w zakresie komunikacji z różnymi systemami. Producenci czujników optycznych stosują technologie umożliwiające odczytanie symboli z dowolnej pozycji w celu ułatwienia pracy. Przed zakupem narzędzia warto przeanalizować sposób sygnalizacji, zasilanie, ostrość, a także zasięg odczytu oraz integrację z rodzajami kodów kreskowych.

W jaki sposób dopasować odpowiednie rozwiązanie?

Bezstykowa identyfikacja produktów, a także szybkie ustalanie położenia asortymentu w czasie rzeczywistym to ważny atut czujników. Dla firm to po prostu ułatwienie codziennej pracy i sposób na ograniczenie kosztów zatrudnienia dodatkowej kadry. Czujniki wykorzystuje się w formacie stacjonarnym lub mobilnym przez inspektorów w przemyśle i innych gałęziach gospodarki. Czujniki optyczne wykonują zadania w szerokim zakresie temperatur, posiadają zróżnicowaną głębię ostrości, niezawodne oświetlenie ledowe o sporym zasięgu. Niektóre urządzenia posiadają nawet potwierdzoną odporność na upadek do kilku metrów ze względu na dopracowaną obudowę. To w dużym stopniu zmniejsza koszty serwisu.

Ciekawa rekomendacja dla przedsiębiorstw poszukujących możliwości szybkiego odczytu symboli

Czujniki di-soric zyskują uznanie ze względu na duży zasięg odczytu. To urządzenia odporne na zmiany koloru oraz monitorowanej powierzchni. Nie wymagają też znaczących umiejętności programistycznych do obsługi. Wystarczy znajomość podstawowego interfejsu.

Na zakończenie

Zautomatyzowana kontrola kodów kreskowych oraz innych symboli to szansa na usprawnienie większości procesów w różnych przedsiębiorstwach, najczęściej mocno wpływających na bezpieczeństwo produkcji.

Article Categories:
Technologie

Comments are closed.