Jak przygotować dom na psa ze schroniska?

17 lipca, 2021
pies ze schroniska
297
Views

Jeśli wkrótce do twojego domu trafi pies ze schroniska, musisz dobrze przygotować się na jego przybycie. Co będzie ci potrzebne? Miska i posłanie to nie wszystko! Wiele zależy od tego, jakiego czworonoga adoptujesz. Znaczenie ma jego wiek, rozmiar czy rodzaj sierści. Poza zakupami będziesz musiał także odpowiednio dostosować przestrzeń wokół.

Jaki będzie twój pies? Dostosuj do tego swoje zakupy!

Właśnie wybrałeś psa, którego chcesz zaadoptować i wybierasz się na zakupy? Świetnie! Spisując listę produktów, zwróć uwagę na cechy swojego pupila. Od tego będzie zależał wybór rodzaju karmy, szamponów, obroży czy smyczy. Jeśli masz taką możliwość, dowiedz się, czy pies ma jakieś problemy zdrowotne bądź żywieniowe – być może potrzebny będzie spowalniacz jedzenia.  Nie bez znaczenia jest także psia sierść. Długa i miękka będzie wymagać co najmniej dwóch grzebieni i szczotki, zaś krótkowłosemu zwierzęciu wystarczy jedynie to pierwsze narzędzie.

Sama miska to nie wszystko

Każdy pies potrzebuje co najmniej dwie miski: jedną na wodę, drugą na jedzenie. Obydwie powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Najlepiej zrobisz, stawiając na miski ekologiczne. Wtedy, nawet jeśli ulegną zniszczeniu (a psie zęby potrafią w tym względzie naprawdę wiele zdziałać!), będziesz mógł je wymienić bez wyrzutów sumienia. Takie produkty znajdziesz np. w sklepie www.Fiboo.pl. To jednak nie wszystko! Poza miskami przyda ci się także mata antypoślizgowa. Dzięki temu będziesz mieć mniej sprzątania (rozlana woda nie trafi na twoją podłogę), a samo pożywanie się będzie dla psa po prostu wygodniejsze.

Wybierz ekologiczne worki na psie odchody

Idąc z psem na spacer musisz po nim sprzątać. Z tego powodu jako nowy właściciel czworonoga koniecznie musisz zaopatrzyć się w woreczki na jego odchody. Jednak te plastikowe wpływają na planetę wcale nie lepiej, niż reklamówki. Wybierz więc te, które są biodegradowalne. Nie są dużo droższe od tradycyjnych, a będą miały pozytywny wpływ na planetę.

Spraw, by dom był bezpiecznym miejscem

Pies trafiający do domu ze schroniska diametralnie zmienia swoje środowisko. To może powodować przeróżne reakcje. Nawet doskonale zachowujące się wcześniej zwierze może zacząć nadmiernie szczekać, załatwiać się wewnątrz i gryźć z nerwów meble bądź buty. Z tego powodu musisz przygotować swój dom na każdą możliwą ewentualność. Zacznij od zabezpieczenia gniazdek. Możesz odgrodzić także schody, jeśli je posiadasz. Pies, który nerwowo biega z góry na dół może po prostu zrobić sobie krzywdę. Przygotuj też dla niego bezpieczne i spokojne miejsce do spania. Może to być np. klatka kennelowa, która będzie przypominać bezpieczną jaskinię. Dopiero gdy wszystko zakupisz i dokładnie przygotujesz, pojedź odebrać swojego nowego najlepszego przyjaciela.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i ogród · Lifestyle

Comments are closed.