Instalacja opraw podtynkowych – jak przebiega?

22 kwietnia, 2022
oswietlenie wewnetrzne
941
Views

Oświetlenie wewnętrze to bardzo ważny czynnik, który finalnie wpływa na atmosferę w pomieszczeniu. Wiele osób decyduje się na oświetlenie podtynkowe, ponieważ wygląda ono efektownie, a zbędne kinkiety czy żyrandole nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Ponadto minimalizm lampek wmontowanych w sufit jest uniwersalny i pasuje do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Jak zabrać się do instalacji opraw podtynkowych?

Instalacja opraw podtynkowych od A do Z

Proces ten zaczyna się od czynności najbardziej prozaicznej, a więc od zakupu lamp i dokładnego przeczytania instrukcji ich złożenia. Kolejny krok wymaga precyzji, ponieważ w podwieszanym suficie należy wyciąć otwory, których średnica dokładnie pokrywa się ze średnicą opraw. Jest to kwestia bardzo ważna i trzeba dokładnie zmierzyć elementy, ponieważ wycięcie zbyt dużego otworu może poskutkować tym, że cała płyta gipsowa będzie nadawała się do wymiany. Następnie należy włożyć przewody w otwór i umiejscowić je w odpowiednim miejscu, potem zaś przychodzi czas na mocowanie i regulację. Wymiana żarówek, choć wcale na to nie wygląda, również nie jest trudna. Wystarczy zdjęć pierścień, wykręcić starą żarówkę i wkręcić nową.

Gdzie używać opraw podtynkowych?

Lampy tego typu najczęściej są widywane w sufitach jako standardowe oświetlenie pomieszczenia, ale dają one o wiele większe pole do popisu ludziom, którzy są kreatywni i chętnie bawią się aranżacją wnętrza. Wystarczy dobry pomysł, żarówki halogenowe 230 v, aby pięknie podświetlić wybraną część pomieszczenia punktowo. Oprawy podtynkowe z powodzeniem mogą być instalowane w ścianach czy podłogach, stanowiąc dodatkową ozdobę w pomieszczeniu. Mnogość konfiguracji i nieskomplikowany montaż skłaniają ludzi do coraz bardziej twórczego zastosowania tego rodzaju oświetlenia w domach czy miejscach publicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju oświetlenie?

Podsumowując – lampy halogenowe montowane w ścianach, podłogach i sufitach to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale również nieskomplikowane i ekonomiczne. Postępowanie zgodne z instrukcjami sprawi, że nawet ktoś niedoświadczony w tym zakresie zakończy instalację sukcesem.

Article Categories:
Dom i ogród

Comments are closed.