Czym jest biżuteria typu statement?

3 listopada, 2021
Statement jewelry
15
Views

W ostatnich latach minimalizm zyskuje popularność w różnych dziedzinach życia. Pojawił się również w branży jubilerskiej. Jednak nie wszyscy są zwolennikami tego typu rozwiązań, a ponadto podczas niektórych okazji sprawdzą się bardziej wyraziste ozdoby. Przeciwieństwem minimalizmu jest właśnie biżuteria typu statement.

Jak rozpoznać biżuterię statement?

Statement jewelry to pojęcie bardzo szerokie, jednak ogólnie można nazwać tak biżuterię, która z łatwością przykuwa spojrzenia i uwagę. W tym przypadku naszyjniki, kolczyki i pierścionki nie mają być jedynie skromnym dodatkiem dopełniającym kreację i makijaż. Takie elementy mają duże rozmiary i są bogato zdobione. Najbardziej efektownie prezentują się te wykonane z metali szlachetnych, czyli złota, srebra czy platyny, a także z dodatkiem kamieni szlachetnych. W przypadku ozdób z tworzyw sztucznych jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Jak nosić biżuterię typu statement?

Z racji tego, że taka biżuteria jest bardzo wyrazista, nie można przesadzić z jej ilością. Najlepszym wyborem będzie założenie jednego elementu tego typu lub ewentualnie dobrze dobranego kompletu. Drugi wariant sprawdzi się przede wszystkim podczas wielkich wyjść. Z tego rozwiązania korzystają np. popularne gwiazdy. Trendem stało się m.in. noszenie dwóch różnych kolczyków „nie do pary”. Podczas mniej formalnych okazji lepiej postawić na jeden wyrazisty dodatek. Wybierając np. łańcuszek tego typu można zrezygnować z kolczyków.

Biżuteria typu statement a moda na minimalizm

Wbrew pozorom minimalizm da się połączyć z biżuterią typu statement. To właśnie takie ozdoby najlepiej komponują się z prostymi ubraniami i delikatnym makijażem. Wybranie wyrazistej biżuterii do bardzo ozdobnej sukienki mogłoby dać niezbyt estetyczne połączenie. Założenie takiego naszyjnika do zwyczajnej sukienki pozwoli zamienić codzienną kreację w wieczorową. To propozycja przede wszystkim na lato. Przykuwająca wzrok biżuteria umożliwia zyskanie eleganckiego, oryginalnego wyglądu bez wielkiego wysiłku i konieczności spędzania dużej ilości czasu przed lustrem. Właśnie dlatego mogą postawić na nią nie tylko kobiety pewne siebie o mocnym charakterze, ale również te wybierające na co dzień minimalistyczne i wygodne rozwiązania.

Jak wybrać biżuterię typu statement?

Do takiej biżuterii można zaliczyć m.in. duże, wiszące kolczyki. Przykuwają one uwagę dość mocno, dlatego warto zrezygnować z innych bogato zdobionych elementów. W przypadku pierścionków do biżuterii typu statement zaliczają się te z dużymi kamieniami lub o ciekawej formie. W skład tej kategorii wchodzą także ciężkie bransoletki, które nadają stylizacji charakteru. Wybierając wyrazisty naszyjnik warto dopasować jego długość i kształt do dekoltu.

Podsumowanie

Biżuteria typu statement jest przeciwieństwem obecnego trendu na minimalistyczne ozdoby. Nie oznacza to jednak, że tych dwóch stylów nie da się ze sobą łączyć. Wybierając wyraziste dodatki należy pamiętać o tym, by nie przesadzić z ich ilością.

Article Tags:
Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.